Seyahat

Ankara’da Gezilecek En İyi 15 Yer


Ankara’ya ilk kez gelenler veya gerçekten burada yaşayanlar Ankara’da gezilecek yerler Bilmeyenler için, gezilecek yer bulamadığını söyleyenler için sizler için bu listeyi hazırladık. Ankara’da Gezilecek Yerlerhakkında konuştuk. Ama bir uyarı yapalım. burada yeniysen Ankara’da görülecek yerlerZiyaret etmem ve 3 günde bitiririm. Ya da gerçekten sonra Ankara’da Gezilecek Yerler Bulmakta zorlanacaksınız.

Ankara gezilecek yerler listemiz Devam etmeden önce size bu güzel şehirden biraz bahsedeyim. Burası Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık nüfusa sahip ikinci şehrimiz. İyi Ankara’nın neyi meşhur? Eğer sorarsan; Kedisi, keçisi, armudu ve tarihi yerleri ile ünlüdür. Tabii Ankara’nın kışın soğuk olduğunu da unutmamak gerekiyor. Burası çok soğuk. Eğer Ankara gezilecek yerler listemizden Buraya ilhamla geliyorsanız size tavsiyemiz kış aylarını tercih etmemeniz ya da dar giyinmeniz. Yeterince ön bilgi verdiğimizi düşünüyorum.

Haydi şimdi, Ankara’da mutlaka görülmesi gereken yerlere bir göz atalım.

bir- türbe

türbe

Böyle bir liste hazırlayıp Anıtkabir’i ilk sıraya koymamak gerçekten garip olurdu. Herkes hayatında en az bir kere görmeli. Ankara’da Gezilecek Yerler Anıtkabir de onlardan biri. Her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor Ankara’nın ünlü yerleri arasında.

2. Ankara Kalesi

Ankara Kalesi

Ankara’da gezilecek turistik yerler Ankara Kalesi Ankara’nın simgesi olarak ikinci sırada gelmektedir. Ne zaman yapıldığı hakkında kesin bir bilgi yoktur.

3- Hamamönü

Hamamönü

Ankara’da ramazanda gezilecek yerler Hiç şüphesiz Hamamönü önce gelir. Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen bu mekan, eski dönem evleri ve tarihi mimarisiyle Başkent’e farklı bir hava katıyor. Ayrıca Ankara’daki MüzelerBunlardan biri Hamamönü’nde bulunuyor. Mehmet Akif Ersoy Müze Evi, Hafta sonu Ankara’da gezilecek yerler arasında iyi bir alternatiftir.

4- Mogan Gölü

Mogan Gölü

mogan gölü, Ankara’da piknik yapılacak yerler En güzel yerlerden biridir. Geniş bir alana sahip olan bu mekan, her zaman eşsiz manzarası ile karşınızda. Ankara’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler aralarında en başta.

5- Teleferik

Teleferik

Eğer Ankara’da bir günlüğüne gezilecek yerler Teleferik arıyorsanız öncelikle teleferiği seçmelisiniz. Keçiören’e giderek binebileceğiniz bu teleferik sayesinde Ankara üzerinden kuşlar gibi seyahat etme şansına sahip olabilirsiniz.

6- Nata Vega Alışveriş Merkezi Akvaryumu

Nata Vega Alışveriş Merkezi Akvaryumu

Nata Vega alışveriş merkezinin alt katında bulunan bu akvaryum, dünyanın en büyük akvaryumları arasında yer alıyor. Binlerce balığın bulunduğu bu akvaryum gerçekten Ankara’da gezilecek en güzel yerler arasında. özellikle kışın Ankara gezilecek yerler Arayanlar için güzel bir alternatif.

7- Atakule

Atakule

Atakule, Ankara’da sevgilinizle gidilecek yerler Manzaranın tadını çıkarabileceğiniz yerlerden biridir. Yalnız gitmenin bir zararı yok. 🙂

8- Kocatepe Camii

Kocatepe Camii

Ankara’da Kızılay’a çok yakın olan bu cami gerçekten Ankara’da gezilecek dini yerler Ankara’ya ayrı bir güzellik katan Kocatepe Camii’nin yapımına 1967 yılında başlanan ve tam 20 yıl süren 1987 yılında tamamlanmıştır.

9- Kara Göl

Kara Göl

Kara Göl, Ankara’da gezilecek romantik yerlerHer mevsim farklı bir güzelliğe bürünüyor. Gölün her iki tarafı dik yamaçlar ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Özellikle sonbahar aylarında en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Ayrıca Ankara’da gezilecek ormanlık yerler Arayanların bulabileceği ve bulabileceği en güzel yerlerden biridir.

10- Güvenpark

Güvenpark

Ankara Kızılay’da Gezilecek Yerler Bir liste oluştursaydık, bu listenin başında hiç şüphesiz Güven Park gelirdi. Şehrin göbeğinde ve kalabalığın ortasında bulunan bu park, birçok insanın buluşma noktasıdır.

11. Altınköy Açık Hava Müzesi

Altınköy Açık Hava Müzesi

Ankara’da gezilecek doğal yerler Akla ilk gelen yer Altınköy Açık Hava Müzesi. Buraya geldiğinizde gerçekten şehirden uzaklaşmak ve dinlenmek için köye geldiğinizi hissedeceksiniz. Üstelik Altınköy Açık Hava Müzesi o kadar da küçük bir yer değil. Bütün bir günü burada rahatça ve sıkılmadan geçirebilirsiniz.

12- 50. Yıl Parkı

50. Yıl Parkı

Ankara’da gezilecek güzel yerlerBunlardan biri de 50. Yıl Parkı. Park, yüksek konumu nedeniyle Ankara’yı ayaklarınızın altına alarak size mükemmel bir seyir keyfi sunuyor. Ayrıca Türkiye’nin en yüksek bayrak direği de bu parka dikilmiştir. Direğin yüksekliği tam olarak 110 metredir ve direğin üzerinde 300 metrekarelik dev bir bayrak dalgalanmaktadır.

13- Estergon Kalesi

Estergon Kalesi

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki aynı Esztergom Kalesi’nin bir kopyası da Ankara’da. Esztergom Kalesi hem görüntüsüyle güzellik katıyor hem de Ankara’da gezilecek güzel yerler arasında.

14- Kuğulu Parkı

Kuğulu Parkı

Ankara’da Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde bulunan bu park, sevgilinizle birlikte gidebileceğiniz bir park. Ankara’da romantik yerler arasında. Adından da anlaşılacağı gibi park, kuğularıyla ünlüdür. Parkta bulunan havuzdaki kuğular ve ördekler parka ayrı bir güzellik katıyor.

15- Atatürk Orman Çiftliği

Atatürk Orman Çiftliği

Atatürk Orman Çiftliği, Ankara’da Gezilecek YerlerGörülmesi gereken yerlerdendir. Atatürk’ün emriyle devlet hazinesine bağışlanan bu arazi, bir zamanlar hayvanat bahçesine ev sahipliği yapıyordu. Ama şimdi proje değişikliği nedeniyle hayvanat bahçesi kaldırıldı. Bunun yerine yakın zamanda açılması beklenen dünyanın en büyük parkı olacak Anka-Park için çalışmalar yapılıyor. Buraya uğrarsanız meşhur AOÇ dondurması ve kokoreç yemeden ayrılmayın.

Eski halinden pek bir şey kalmadığı için eski fotoğrafını paylaşmaya karar verdik.

pomeranya boo fiyatlarıDaha fazlası burada

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu