Yaşam Tarzı

Coronavirüs’te Yeni Belirtiler Ortaya Çıktı


Son haftalarda ülkemizdeki koronavirüs vaka sayısı ve hayatını kaybedenlerin sayısı hızla artmaya devam ediyor. Son olarak dün 54.740 yeni vaka görülürken 276 kişi hayatını kaybetti. Tüm bunlara ek olarak yeni suşun koronavirüs mutant virüsünde de görüldüğü tespit edildi.

koronavirüs mutantı

Ülkemizde koronavirüse karşı aşılama işlemleri devam ederken, vaka sayısındaki artışın ardından mutant virüslerde daha önce görülmeyen yeni semptomların olduğu ortaya çıktı. Daha önce açıklanan virüs semptomlarının en önemli semptomları öksürük ve ateşti. Şimdi bu belirtiler burun akıntısı, titreme ve hapşırmaya eklendi. Bu nedenle koronavirüsün mutant versiyonu nezle ve grip gibi hastalıklarla karıştırılabilirken erken teşhise engel olacağından korkuluyor.

İngiltere’nin kaynağı olduğu düşünülen mutant virüsün önceki versiyona göre çok daha hızlı yayıldığı ve semptomlarının farklı olduğu belirtildi. Daha önce açıklanan semptomlar ateş, kas ağrısı ve öksürük iken, şimdi buna burun akıntısı, burun akıntısı, iştahsızlık, hapşırma ve titreme ile eklendi.

Kaynak: (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)Daha fazlası burada

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu