Teknoloji

Okul çocukları arasında ‘AZERCELL CUP’ programlama yarışması başlıyor!Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı ve Bilişim Milli Olimpiyat Takımı’nın gururlu ortağı Azercell Telecom LLC, AZERCELL CUP programlama yarışmasını duyurdu. 5-7. sınıf öğrencilerine açık olan etkinlik, lider mobil operatörün 25. yıldönümüne ithaf edilmiştir.

Yarışmaya kayıtlar 10-20 Haziran tarihleri ​​arasında www.olimpiada.edu.az web sitesinde yapılacak. İlk tur 27 Haziran’da online olarak gerçekleştirilecek. İki aşamalı yarışmanın son turu bir sonraki akademik yılın başında yapılacak. Kazananlar, uluslararası yarışmalar için eğitim kurslarına davet edilecektir.

Yarışmanın temel amacının dijital teknolojiler, bilgisayar bilimi, bilgisayar mühendisliği ve programlama ile ilgilenen öğrencileri desteklemek, kişisel ve bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmak olduğunu belirtmek gerekir.

Unutulmamalıdır ki 2017 yılından itibaren Uluslararası Bilişim Olimpiyatları hazırlık süreci Azercell Telecom LLC’nin desteğiyle yürütülmektedir. Bu süre zarfında Azerbaycan’ın bölgelerinden ve başkentin okullarından öğrencilerimiz farklı yaş gruplarına yönelik çeşitli ölçeklerde programlama yarışmalarında toplam 25 madalya kazandılar.

Yarışma hakkında daha fazla bilgi için [email protected] E-posta adresine başvurabilirsiniz.Daha fazlası burada

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu